Vyzkoušejte si ONEbit hosting na 60 dnů ZDARMA

Dne 26.10.2013 u nás proběhl český pohár v záchranném stopování dle zkoušky NŘ ZZS2. Přestože na ČP ZZS2 byli přihlášeni jen čtyři závodníci, byli jsme nuceni zájemce o ZZS1 odmítnout. I tak to bylo pro nás, jako pro pořadatele, i pro rozhodčího velmi náročné.

Stopařské zkoušky jsou, co se přípravy týká, jistě jedny z nejnáročnějších. Najít dvakrát čtyři terény, které budou dostatečně velké, stejně obtížné a pokud možno blízko u sebe, není v našem kraji úplná hračka. Hledání a příprava terénů zabrala téměř 14 dní před závodem.

Několikrát jsem si zopakovali kolečko: najít na mapě vhodný terén, zakreslit do mapy stopy, zjistit zda se stopy daným způsobem opravdu dají položit. Pokud to nevyšlo, začít znovu a jinde. Pokud to vyšlo, opravit stopy pokud jejich položení nevyhovovalo (například terénem). A pak nám pět dní před závodem pohnojili jednu z pastvin na kterých měli stopy být. A další bojovka, vtěsnat stopy do menšího prostoru.

Nakonec se Vše podařilo. Zabránili jsme i vpuštění krav do druhého terénu v den závodu, za což velmi děkujeme Daně, které se s místním zemědělcem chtěl i bít.

V den závodu se vydařilo i počasí a po tom co se zvedla raní mlha byl krásný slunečný podzimní den.

Děkujeme všem kteří se na pořádání závodu podíleli.

Děkujeme také panu Šilhanovi z Odeřského statku a panu Holečkovi za umožnění vstupu na jejich pozemky.


Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Další informace Ok Nesouhlasím