ZBKKK - Články - Ostatní

PřihlášeníPřeklad

Ostatní


Vodní tábor – dovolená – rodinná dovolená – výcvik Ejpovice 2010 PDF Tisk Email
Ostatní
Napsal uživatel Šárka Machová   
Úterý, 31 Srpen 2010 20:42

místo – kdo četl nadpis ví že jsme byli v Ejpovicích

termín – 31.7. - 8.8. a kdo by to byl řekl rok 2010

obsazení – kompletní rodinné klany -

Helena, Jarda, Honzík a Ben Fabiánovi

Michala, Filip, Vítek a Bria s Vandou Zapletalovi

Šárka, David, Ondřej a Rea s Aškou a s Cinkem Machovi

Ivana, Ondřej a Šeidina s Barym Bufkovi

Šárka, Radek,Nikolka, Dominik a Gája s Coulisem

  • ne úplně komplet rodinné klany a jednotlivci -

    Monika, Petr a Betinka s Badem Pospíšilovi

    Vlaďka, Jarda a Borůvka s Barčou Bártovi

    Hanka, Adélka a Gill Kremlovi

    Zuzana, Mareček a nám nepředstavené štěňátko foxíka Markovi

    Katka a Eru Němečkovi

    Lucka a Terezka Zenglerovi

    Michal a Arnie Hladíkovi

  • návštěvy

    Markéta a Aisha Koenigsteinovi

Martin a Spike Kadlečkovi

Vendulka, Ondřej, Míša Vrbíkovi

Zdeněk a Pan Rasputin Kolářovi

Maruška Peksová

Osnova

 • úvod

 • příjezd

 • pobyt

 • odjezd

 • den poté

Úvod

Statečné matky a stateční oCIMG0499tcové ne méně statečných dětiček hladce převálcovali svou účastí ostatní členy bez potomků, nebo s již odložitelnými potomky. Slétli jsme se v počtu pět dětí do dvou let ( každé mělo s sebou alespoň jednoho rodiče )plus jedno takové jezdilo i s rodiči na návštěvu. Další tři děti ve věku nad pět let sem tam učinili nízký průlet táborem, aby informovali své rodiče, že ještě žijí.

Příjezd – slétli jsme se v sobotu odpoledne. Zpočátku to vypadalo, že kromě Bártíků , se tábor bude skládat pouze z odětičkovaných párů. Tito zabrali půlku stanovacího prostoru na stany velikosti rodinných vilek, ohrádku pro ty špunty a Ondřejův gumový program také zabral několik metrů čtverečních. ( Vysvětlivka – Ondřejův gumový program = bazének, čluneček, balóny, kruhy a matračka, vše nafukovací a hračky ve vodě máchatelné ). Nakonec dorazili i úplně standartní psovodi se svými psy a po kratším boji se i oni utábořili. Slabší povahy se zabydlely v chatičkách. Někdo přijel v sobotu, někdo třeba až v pondělí až jsme se sjeli všichni. Nutno podotknouti, že varáci to nějak flákali. Přijeli totiž jenom čtyři a z toho dva jen na víkend. No nic, je nás málo, ale samí dobří.

Pobyt

Sobota – příjezd, šílené vybalování, stavění, ztrácení, hledání a nalézání věcí psů i dětí. K večeru jsme ten mumraj dokopali do relativně hotového stavu, dali děti spát ( kromě Víti, ten chodí až v půl jedenácté ) a upadli do seslíků okolo ohně. Vyslovuji veřejnou pochvalu Bártíkům za to, že nezapomněli dovézt dřevo na oheň. Kdyby ho nedovezli, patrně by jsme žvýkali k večeři naložené, ale syrové maso. Sílu na sběr klacíků by jsme už asi ze sebe nevyšlápli. Hlavního topiče dělal Martin a dobře mu tak. Neměl s sebou žádné dítě.

Neděle – asi proběhl i nějaký výcvik ale to si moc nepamatuji. Neděle totiž patřila Cyrdovi. Cyrda bojoval boj, ten poslední, co ho nikdo nemůžeme vyhrát. Jeho statečné srdíčko prohrávalo boj s časem. Monika a Petr pro něj udělali co mohli. Pohřbili ho i s pelíškem, oblíbenými hračkami a svými slzami na zahradě. K večeru přijeli, protože doma jim bylo příliš smutno. David, který se vracel do Varů pro různé zapomenuté důležitosti ( serf, antikoncepce.....) po cestě zpět koupil dva Magistry. Cyrdu jsme večer u ohně zapili. První frťánek patři jen jemu, druhý jen Cai a třetí všem dalším kamarádům, co už tu nejsou s námi. Mohli jsme je zapíjet jednotlivě, ale to by jsme probuleli celý večer a asi by jsme byli také dost opilí.

Pondělí – počasí bylo jedna báseň a tak dopoledne i odpoledne probíhal vodní výcvik. Opotřebovávali jsme člun Bártíků. Náš člun totiž hned v neděli psi proškrábli a tak jsme ho zalepovali a v pondělí byl zatěžkaný a léčil se. Dětičky se cachňali v bazénku, placatili v ohrádce a nutili rodiče je tlačit na kolobrndě. Přesto si všichni zacvičili vše co chtěli. Někdo přitahoval člun, někdo učil psa plavat a ostatní učili všechno mezi tím. Byli jsme na obědě v místní hospůdce a potom byl i polední klid. To vám byla nádhera. Večer jsme došli na dřevo, udělali ohýnek a dosyta se nadlábli. Monika, šikulka, si parádně zvrkla kotníček. Nesla Šárce M. ochutnat jakýsi zvláštní nápoj a šlápla do ďurky v půdě a už se válela na zemi. Nutno podotknouti, že pití nevylila, fakt šikulka.

Úterý – dopoledne jsme cvičili vodu. Odpoledne se nám kapku poprčilo počasí a trošíčku sprchlo. Vyrobili jsme přepychový plachtový přístřešek nad dětskou ohrádkou. Trošku do něj sice zatékalo, protože jsme tu plachtu dali proti švu, ale to jsme bryskně ve středu opravili. Odpolední výcvik proběhl ke spokojenosti všech. Radek donesl dřevo na oheň. Byla to sice bříza a ta hoří i mokrá. Jenže Radek jí vytáhl z potůčku. Večer se nesl ve stylu vyuzení všech přítomných. Myslím, že to se podařilo. Vydrželi jsme to a nešli jsme spát, dokud jsme břízu nespálili úplně celou.

Středa – dopoledne jsme se rozdělili. Část nás trénovalo vodu a část šla vycházkou na sutinky, které našli v úterý Jarda s Honzíkem. Stihli jsme akorát jedno kolo a pak jsme třičtvrtě hoďky čekali, nacpaní v místnosti se střechou, než přestane pršet. Odpoledne sem tam také pršelo. Míša nevydržela a odsvištěla s Víťou domů. Šárka s Helčou s Honzíkem a Ondřejem využili pozvání Vendulky. U Vendulky jsme vypustili děti a ty se konečně mohli vyřádit. Večer jsme znovu grilovali. Tentokrát už jsme nelovili dřevo z potoka a tak jsme byli o poznání méně uzení.

Odjezd

Čtvrtek – dopoledne jsme šli na výlet spojený s plošným vyhledáním. Plošně jsme se vzájemně našli a svištěli na oběd. Odpolene začali telefonicky chodit poplašné zprávy o přívalových deštích. Helča s Jardou a Šárka s Davidem podlehli tlaku meteorologů a začali balit a balili a balili, dokud se nesbalili a odjeli do méně vytopitelných domovů. Ostatní vydrželi a večer ještě grilovali. Zmokli až ráno v pátek.

Pátek – pršelo, jen se lilo. My už jsme tam nebyli, tak o tom nemůžu psát.

Sobota – ruply nervy i těm nejstatečnějším. Všichni se sbalili a odjuchali domů se usušit.

Den poté

Neděle – Bártíci, kteří to mají nejblíže, se dojeli mrknout na naše tábořiště. Ještě, že jsme zbaběle prchli. Tábořiště bylo pod vodou. Tak hrozné, jako liberecko to tedy nebylo, ale stejně, ještěže jsme tomu ujeli.

Heslo tábora – s dítětem ven, bez deště jen!!!

 
Brigáda PDF Tisk Email
Ostatní
Napsal uživatel Machová Šárka   
Sobota, 19 Duben 2008 01:00

úderníci

sobota:

 • Honza Z.
 • Martin K.
 • Bohouš F.
 • David M.
 • Eva M.
 • Markéta K.
 • Ilona K.
 • Jana N.
 • Monika M.
 • Šárka P.
 • Milena B.
 • Jirka Š.
 • Karolína N.
 • Šárka J.

neděle:

 • Honza Z.
 • Martin K.
 • Bohouš F.
 • David M.
 • Eva M.
 • Markéta K.
 • Ilona K.
 • Jana N.
 • Monika M.
 • Šárka P.
 • Dana V.
 • Káťa Š
 • Pavla M.
 • Anička V.
 • Martin Š.
 • Honza P.

SOBOTA 9 00 – 19 00 hod :

Počasí–ukázkově spací. Ráno lilo jako z konve, později se dalo do mírného, ale vytrvalého deště. Někdy i na chvilinku přestalo, ale jen na mžik.

Splněné úkoly

Starý plot zlikvidovat –každý si donesl štípačky, nebo kombinačky a štípal, nebo kombinoval, dokud plot neležel na zemi. Pak jsme ho srolovali do ruličky a odnesli na hromadu.

Hlínu pod plotem zkopat –kolečka, krumpáče, motyky, lopaty, holky, kluci, všechno jedno. To byl koncert občas přerušený malým dubem, který bylo potřeba odstranit, ale nezničit. Doubky jsme vykopali a následně zase zakopali, ale úplně někde jinde. Ze vzniklých přebytků hlíny jsme vytvořili ( nasypali a uplácali ) přístupovou cestu k zastávce.

Sloupky plotové natřít –natírali jsme v dešti a kupodivu sloupky zůstaly natřené. Asi jsme měli nějaké super barvy. Barevnost jsme zachovali. Modrý sloupek střídá červený a hned za ním je žlutý a znovu dokola okolo celého cvičáku. Eva zklamala, neboť se jí nepodařilo natřít sloupek pod okapem. Krásně na něj tekla voda dešťová .Špačkovala až nadávala u toho. Pocákaná vodou i barvou to asi po pátém pokusu vzdala. Ostatním tato akce dost pozvedla náladu. Zároveň s plotem jsme nabarvičkovali i čurací branku.

Palubkový podhled na verandě natřít –povedlo se. Tentokrát jsme použili barvu dřevěnou dožluta zabarvenou.

Plechovou boudu ( zastávku ) obít prkny –jsme na tu budku zepředu namlátili palubky a vypadá to přepychově. Nejdříve jsme jí museli trošku autogenem poupravit fasádu.

Ohňové jezírko odvodnit –je konec s rozděláváním ohně uprostřed louže v ohništi. Voda, shromažďující se v ohništi, od teď plynule odtéká drenáží na přilehlou louku.

Skok daleký rekonstruovat –přesně dle řádu naměřeno, zatlučeno, dokonáno.

Plot plaňkový zakotvit –už se kýval, tak jsme ke sloupům zatloukli vlastnoručně vyrobené klíny.

Okno a nádobí umýt –stalo se.

Psy odbarvit–to dělal každý doma, tak barevné šelmy psovité, jaké nám běhaly po cvičáku, jste ještě neviděli.

brigáda brigáda.

Neděle 9 00 – 19 30 hod:

Počasí–poněkud přívětivější, než v sobotu. Bylo zamračeno, ale nepršelo.

Splněné úkoly

 

Plot nový natáhnout –to byla strašlivá práce. Plot máme z výprodeje, s bužírkou, ale nesvázaný. Nejdříve se natáhl vodicí drát, pak se rozroloval plot, na zemi se srovnaly oka, aby byl rovný. Čapnout plot, postavit, znovu srovnat oka, zavěsit na vodící drát a přidrátovat. To všechno zhruba na dvě stě metrech délky plotu. STRAŠNÁ práce. Všichni, co se toho účastnili, mají prudkou alergickou reakci na slovo plot.

Čurací branka, naroubovat kliku a zámek –nakonec to vyšlo, ale chtělo to časově náročnou práci několika hlav a rukou.

Plechovou boudu ( zastávku ) natřít –ani neděli se nevyhnuly natěračské práce. Natřeli jsme zastávku a to tři plechové strany na střídačku červenou, žlutou a modrou a přední, palubkovou stranu barvou dřevěnou, jemně žlutou. Vypadá to skvostně.

Palubkový podhled na verandě natřít –povedlo se. Tentokrát jsme použili barvu dřevěnou dožluta zabarvenou.

Podlahu vyškubat –ze starého stanoviště zastávky jsme vyškubali prkna podlahová, použitelná. Přemístili jsme je na nové stanoviště. Přitlouct jsme je už nestačili.

Ještě že máme brigády jen dvakrát do roka. Častější konání brigád by se nedalo ve zdraví přežít.